Hare Ahududu - Raspberry Turkish Liqueur

£16.99
£27.49
(50cl)
This liqueur is produced from the delightful scented raspberry fruit grown on the ridges of the Bosphorus. Suitable for drinking straight up in cocktails. Cocktail Suggestion: Coquette 4,0 cl HARE Raspberry Liqueur 12,0 cl White Wine
£16.99
£27.49

Ahududu/Raspberry


This liqueur is produced from the delightful scented raspberry fruit grown on the ridges of the Bosphorus.
Suitable for drinking straight up in cocktails.


Cocktail Suggestion:
Coquette
4,0 cl HARE Raspberry Liqueur
12,0 cl White Wine


Instructions:
Add the Hare Raspberry Liqueur to the wine glass and fill up with cold white wine. You have an easy-to-prepare, delicious cocktail.

 

Likörler; aromatik tatlandırıcılarla tatlandırılmış, şeker, bal, yumurta, meyve, meyve suları, çeşitli esanslar ya da türlü bitkilerin (baharatların) veya bunların viski, cin, rom,votka, brandy gibi içkilerle harmanlamasıyla yapılan içkilerin genel adıdır. Çok eskiden manastırlarda tıbbi amaçlarla kullanılan likörlerin reçeteleri de çok gizli tutulurmuş. Günümüzde tıbbi amaçlarla değil, tek başına içilen ya da kokteyl yapımında kullanılan likörlerin içkiler arasında kendine özgü bir yeri vardır.

Likörlerin Özellikleri

İnsanlar başlangıçta değişik aroma maddelerini pekmezde bekletip buna şarap katarak likör benzeri ürünler üretmişler ve bunları daha çok ilaç olarak kullanmışlardır. Bu da bize likörlerin iyileştirici özellikleri olduğunu gösteriyor. Likörler, alkol dereceleri %17–25 arasında değişen içkilerdir. İçerisinde whisky, votka, brandy, cin ve rom kullanılan likörlerin alkol oranları % 40’a kadar yükselir. Likörler, şeker oranları diğer içkilerle kıyaslandığında biraz daha yüksek fazla sert olmayan tatlı içeceklerdir (Bayanlar tarafından daha çok tercih edilir.).Likörler yemeklerden önce aperatif olarak alındıklarında iştah açıcı özelliğe,

yemeklerden sonra alındığında ise digestive ( hazmı kolaylaştırıcı )özelliğe sahip içkilerdir.

Likörlerin Üretim Aşamaları

Likör, farklı malzemelerin alkolde bekletilmesi ve kimi zaman da distile edildikten sonra şeker eklenmesiyle yapılır. Üç ayrı yöntemle üretilir.

  • Yaş meyveden
  • Meyve esansı kullanılarak
  • Baharat ve otlarla

Yaş meyvelerden elde edilen likörlerin bir bölümü olgunluk dönemindeki meyvenin etli kısmından yapılır.Özel yerlerden temin edilen ahududu, çilek, kayısı, vişne gibi meyveler, sap ve çekirdekleri çıkartılıp üzerine alkol ilave edilmesini takiben üç ay kadar bekletilir.

Important Information
The above details have been prepared to help you select suitable products. Products and their ingredients are liable to change.

You should always read the label before consuming or using the product and never rely solely on the information presented here.

This information is supplied for your personal use only. It may not be reproduced in any way without the prior consent of TurkishPorter Ltd and due acknowledgement.

Customers who bought this item also bought

Diren Mahlep Sarabi - Fortified Wine

£13.00

Efes Turkish Beer

330ml
£1.49

Eti - Petit Beurre Biscuit - Tea Biscuits

400g
£1.29

Kenton - Instant Dry Yeast - Kuru Hamur Mayasi

10g
£0.99 £0.39

Bomonti - Fabrika - Beer

50cl
£2.59

Lezzo - Instant - Apple Tea - Elma Cayi

700g
£5.39

Efes Draft Beer - Bottle

50cl
£2.99

Yeni Raki - Yeni Seri - New Serries - 70l

£32.00